Chrześcijaństwo w Polsce

Chrześcijaństwo to największa religia w Polsce, którą wyznaje około 90% Polaków. W naszym kraju dominuje przede wszystkim katolicyzm, jednak są jeszcze mniejsze wspólnoty protestanckie, prawosławne lub ewangelikalne.

Chrześcijaństwo w naszym kraju posiada długą historię, sięgającą aż do X wieku, kiedy to książę Mieszko I przyjął chrzest lub przyjął wiarę katolicką. Od niniejszego momentu katolicyzm stał się dominującą religią w Polsce, zaś Polska stała się jednym z najważniejszych państw chrześcijańskich w Europie.

W ciągu wieków w Polsce zaistniało wiele kościołów i klasztorów, zaś ponadto znakomici duchowni, m. in. św. Jan Paweł II, który był pierwszym papieżem z naszego kraju i jednym spośród najistotniejszych przywódców Kościoła katolickiego w XX wieku.

Chrześcijaństwo w Polsce ma jeszcze swe święta oraz obyczajowości, takowe jak Wielkanoc, Boże Narodzenie, Boże Ciało lub mnóstwo innych. Niniejsze święta są obchodzone spośród wielkim szacunkiem oraz uroczystością, zaś dużo spośród nich ma również własne unikalne zwyczaje oraz obrzędy, charakterystyczne wyłącznie dla Polski.

Chrześcijaństwo jest istotnym elementem kultury lub historii naszego kraju, a Polacy w dużej mierze identyfikują się z niniejszą religią. Kościoły i wspólnoty religijne odgrywają znaczącą kwestię w życiu społecznym lub kulturalnym Polski, a ich wpływ jest widoczny w wielu dziedzinach życia społecznego lub prywatnego.

Oceń stronę

Ocena: 5.9/10 (8 głosów)

Komentarze:

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

alkohol domowej produkcji

alkohol domowej produkcji »Dodano - 31.12.2017

Dzisiaj rynek dostarcza sporo artykułów. Tak naprawdę wszystko jest dostępne. Wyjątkowo jeżeli planujemy imprezę to wtenczas potrzebujemy wielu rzeczy. Na pewno jedną z ważniejszych jest alkohol. To dzięki niemu człowiek posiada o zatrzęsienie lepszy humor tudzież jest bardziej otwarty. W hipermarketach mamy nader obsz... zobacz szczegóły wpisu »

Who called me

Who called me »Dodano - 06.11.2018

Mówi się, że ''najgorsza prawda jest lepsza od najprzyjemniejszego kłamstwa''. Bez powątpiewania nie można temu zaprzeczyć. Chyba nikt nie pragnie żyć w iluzji. Lepiej jest coś wiedzieć na pewno niż ciągle żyć w wyobrażeniach. Warto jest być człowiekiem uczciwym i nie pozwalać również innym dać nas wykorzystywać. Współ... zobacz szczegóły wpisu »

Http://www.mojezdrowie.de/

Http://www.mojezdrowie.de/ »Dodano - 14.11.2018

Nie ma człowieka, jaki rozumie się na wszystkim. W społeczeństwie winno chodzić o obopólnie uzupełnianie się. Dzięki temu wszelka praca i wspólne relacje będą zachodziły w prawidłowy sposób. Aczkolwiek ludzie są tylko ludźmi i nie da się wyeliminować wszelkich błędów. Ważne jest, by się na nich uczyć i już ich nie powi... zobacz szczegóły wpisu »

Strony internetowe białystok

Strony internetowe białystok »Dodano - 24.10.2018

Prowadzenie własnej działalności jest olbrzymim wyzwaniem. Tutaj trzeba skoncentrować się na tymże, iżby toż co proponujemy klientom było jak najwyższej klasy. Acz potrzeba również zadbać o sposób prezentacji. Albowiem jeśli się nie zrobi tego w ciekawy sposób to nie ma najdrobniejszej mowy o owym, aby wywołać zaintere... zobacz szczegóły wpisu »

Stron.edu.pl

Stron.edu.pl »Dodano - 24.02.2023

Internet to wielka skarbnica wiedzy. Tam odnajdzie się informacje dosłownie z wszelkiej dziedziny. Nic zatem dziwnego, iż istnieje kolosalne grono użytkowników. Prócz niniejszego, iż można korzystać spośród treści to jest jeszcze możliwe tworzenie coś własnego oraz dzielenie się tym spośród innymi internautami. W taki ... zobacz szczegóły wpisu »

Https://islupca.pl/czym-jest-wymog-nowosci-przy-rejestracji-wynalazku

Https://islupca.pl/czym-jest- »Dodano - 07.04.2023

Wymóg nowości jest jednym z podstawowych warunków, które muszą zostać przeprowadzone w celu pozyskania ochrony patentowej na wynalazek. Oznacza to, iż wynalazek musi być nowy w sensie prawnym i nie może być ujawniony przed datą zgłoszenia wniosku patentowego. W praktyce znaczy to, że jeśli wynalazek został już ujawnion... zobacz szczegóły wpisu »

PIT w Gdańsku się opłaca

PIT w Gdańsku się opłaca »Dodano - 20.04.2023

Skoro się pragnie to zawsze można odnaleźć powód do narzekania. Najłatwiej jest krytykować otoczenie, zaś niełatwo samemu zobaczyć u siebie błąd. Spośród całą pewnością tak nie powinno się postępować. Niezwykle zdrowa jest samokrytyka, czyli zobaczenie u siebie błędów. Wiele osób nie umie przyznać, iż postąpiło w czymś... zobacz szczegóły wpisu »

Karta OK Poznań

Karta OK Poznań »Dodano - 20.04.2023

Jako społeczeństwo tworzymy całość. Stąd również powinniśmy działać wspólnie na wielu płaszczyznach. W innym przypadku dojdzie do zaniedbań jakie odbiją się na dowolnym spośród osobna. Szczególnie wpływ posiada się w skali lokalnej. Tu można dużo zdziałać. Są osoby, które niezwykle angażują się w to, iżby było lepiej. ... zobacz szczegóły wpisu »

Dodaj ogłoszenie za darmo

Dodaj ogłoszenie za darmo »Dodano - 13.06.2023

Postęp rozpoczyna się przede wszystkim od chęci. Jeśli tego nie ma to niestety, ale stoi się w miejscu. Acz w dzisiejszych czasach niniejsza postawa oznacza cofanie się. Obecny świat pędzi nieprzerwanie do przodu. Przeto jeżeli nie idziemy z nim ramię w ramię to zostajemy daleko w tyle. Na pewno bardzo istotna jest edu... zobacz szczegóły wpisu »

Ciekawostki

Ciekawostki »Dodano - 08.09.2023

Kot nubijski jest przodkiem kota domowego. Rozbieżności między nimi są niewielkie, zatem stąd należą do niniejszego samego gatunku. Data od gdy udomowiono kota nie jest jednoznaczna. Większość źródeł podaje lata 4000–3700 p. n. e., gdzie miało to miejsce w Nubii. Ponadto są podane także: 7500 r. p. n. e. na Cyprze, dal... zobacz szczegóły wpisu »